כניסה לבלוג- תגובות, התייעצויות ושיתוף

קישור קבוע למאמר הזה: http://www.hibukravdori.co.il/?page_id=431

17 תגובות

דלגו לטופס מילוי התגובה

 1. תמר

  אימי ניצולת שואה בת 90, מקבלת 19 שעות שבועיות מביטוח לאומי + 9 שעות שבועיות מקרן השואה. בתקופה האחרונה שמתי לב כי יש ירידה בשמיעה , מה את מייעצת לי לעשות?

  1. shula

   היי תמר,
   אימא שלך מקבלת זכאות לגמלת סיעוד בשיעור 150% = 19 שעות שבועיות + 9 שעות שבועיות מקרן השואה שזה המכסימום לשעות שבועיות שהיא יכולה לקבל.
   מבחינת השמיעה: אני ממליצה לעשות בדיקת שמיעה שתאשר שאכן יש בעיה של ירידה בשמיעה. במידה וכן, היא זקוקה למכשיר/אביזרי שמיעה. לשם כך את יכולה לפנות ל"מהלב" – המרכז הישראלי לנגישות בתקשורת.
   בגלל שאימא ניצולת השואה, היא יכולה לרכוש אביזרי שמיעה ובהמשך לפנות לקרן לרווחה לנפגעי השואה בבקשה להחזר הוצאות (אפיק מענקים אישיים).

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אמי בת 86, ניצולת שואה לאחר נפילות חוזרות בבית, נפילה אחרונה לפני 5 חודשים בה קיבלה מכה בראש ואושפזה בטיפול נמרץ. בזמן הנפילה שברה את ברך שמאל, הייתה במשך טיפול בבית חולים שיקומי מאז, אינה ניידת. הולכת עם הליכון וביציאות מהבית משתמשת בכיסא גלגלים.
  מקבלת רק 9.75 שעות שבועיות מביטוח לאומי. אימא שלי אינה יכולה להיות לבד, לכן הגשנו לפני 3 חודשים החמרה לביטוח לאומי וקיבלנו סירוב. לאימא אין ביטוח סיעודי.

  1. shula

   שלום לך,
   כיוון שעברו 3 חודשים מהבקשה הקודמת, אני ממליצה להגיש החמרה לביטוח לאומי. (החמרה לביטוח לאומי ניתן להגיש כל 3 חודשים).
   לניצולי שואה: מי שמקבל 16 שעות שבועיות ומעלה מביטוח לאומי (גמלת סיעוד בשיעור 150% ומעלה), ניתן לפנות קרן לרווחה לנפגעי השואה בבקשה ל- 9 שעות שבועיות נוספות.
   כעת לאימא יש גמלת סיעוד בשיעור 91% = 9.75 שעות שבועיות.

 3. מזל

  שלום שולה,
  אימי זקוקה למטפלת 24 שעות, איך מתמודדים עם מצב שהיא איננה מסכימה לכך??
  היא לחלוטין לא יכולה לתפקד לבדה, כרגע כל הטיפול וההשגחה מוטלים על הילדים.

  1. shula

   מזל שלום רב
   זוהי סיטואציה לא פשוטה, צריך להבין מאיזה מקום ריגשי מגיעה ההתנגדות: אולי זה מגיע מחרדה שמישהו זר יכנס אליה הביתה, אולי ממהמקום בו היא חוששת שהילדים יפסיקו להגיע לטפל בה אם תהיה עובדת זרה 24/7, אולי מהבושה שמישהו זר מטפל בה ולא הילדים שלה. כדי להבין את הסיבה בגללה אמא מסרבת, (לא בטוח שהיא תסכים לומר לכם הילדים את הסיבה האמיתית), אנימציעה לערב עובדת סוציאלית מהרווחה בעיריה או עובדת סוציאלית מקופ"ח בה אמא מבוטחת שתבוא הביתה ותסביר לאמא את הסיבות הנכונות לחשיבות הטיפול ע"י מטפלת. יתכן ותידרש יותר משיחה אחת כדי לשכנעה אך כדאי לתהחיל את התהליך.

   1. מזל

    זה בהחלט מה שאני אעשה,
    תודה רבה שולה.

 4. נמרוד

  שולם שלום,
  אמא שלי ניצולת שואה ומאושפזת כרגע. מה הזכויות שלה?

  1. shula

   שלום רב
   מטופל/ת שמאושפז/ת בבית החולים וקיבל/ה לפני האשפוז שעות מטפלת מטעם ביטוח לאומי, יכולה להמשיך לקבל מטפלת בבית החולים ב-14 יום ראשונים של האשפוז . לשם כך כדאי לדבר עם המטפלת שטיפלה באמא או לפנות לחברת כוח אדם סיעודי דרכם קיבלתם את המטפלת.
   בנוגע לשאלתך, מומלץ לפנות לעובדת סוציאלית בביה"ח לקבלת עזרה. ניתן לקבל 50 שעות של מטפלת מהקרן לניצולי שואה בסיום האשפוז.
   אם השחרור מביה"ח מתבצע בסופ"ש, צריך לפנות לקרן ניצולי שואה כדי לקבל 50 שעות של מטפלת . ניתן להיעזר בעו"ס של סניף קופת החולים אליה שייכת אמא או בעו"ס של מחלקת הרווחה בעירייה.

 5. לנה

  הי שולה,
  רציתי לדעת מתי מומלץ לקחת מטופלת של 24 שעות?

  1. shula

   שלום רב, הצורך במטפל/ת ל- 24 שעות נוצר כאשר:
   א.מופיעה ירידה קוגנטיבית (לאחר אבחון של רופא פסיכו גריאטר) וקיימת סכנה בטיחותית לאדם ולסביבתו לדוגמא: אדם שוכח את הגז דולק, יוצא מהבית ולא ידע למצוא את הדרך חזרה הביתה,
   ייפול ולא יוכל לקום עודומה.
   ב. כאשר יש ירידה בתפקוד הכללי, בביצוע 6 פעולות יום יומיות בסיסיות: : הלבשה, רחצה, אכילה, ניידות בבית, טיפול בהפרשות, זקוק להשגחה מתמדת
   במצבים כאלה יש להגיש החמרה לביטוח לאומי במידה והאדם לא מקבל מכסימום שעות מביטוח לאומי (18 שעות שבועיות). אם ניצול שואה יכול לקבל 9 שעות שבועיות נוספות.

 6. shula

  תודה רבה, אשמח לעזור בכל שאלה.
  שולה

 7. shula

  תודה רבה על התגובה ועל ההערה הבונה.
  נבדוק ונתקן בהתאם.
  שולה

 8. shula

  תודה רבה

 9. רוית כץ

  היי שולה, התחלתי לעבור על חלק מהמאמרים, הבלוג נראה ממש מעניין!

  1. shula

   תודה רבה, אשמח לענות על כל שאלה שתתעורר

 10. shula

  בעמוד זה תוכלו לשאול שאלות ולשתף כל דבר אשר תרצו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code